Bulldog Award

2015 – 2016 GRBC Bulldog Award Winners

Cheerleader – Culbreth Taylor Debnam
3rd Grade – Hooks Omari Tomlinson
4th Grade – Hyman Chauncey Sumpter
5th Grade – Oden Shawn Hicks
6th Grade – Faison Wesley Johnson
6th Grade – Robinson Nigel Okwakol
7th Grade – Lanier Lucas Taylor
7th Grade – Thompson Benjamin Hines
8th Grade – Butners JJ Williams
8th Grade – David West Daveon Dunn
9th Grade – Benjamin RJ Wilson
10th Grade – Creecy Trayvon Ferrell
10th Grade Girls – Warren  Tatiana Smith
10th Grade – Coleman Ryan Tankelwicz
11th Grade – Graves Landon Lee
11th Grade – West Alex Reed

2014 – 2015 GRBC Bulldog Award Winners

Cheerleader – Culbreth Tanigha Costley
3rd Grade – Hyman Matt Martinez
4th Grade – Oden William Otto
5th Grade – Faison Nat Moody
6th Grade – Lanier Jalen McDonald
6th Grade – Thompson Will Felton
7th Grade – Elliott Mekhi Townes
7th Grade – Hukins Daveon Dunn
8th Grade – Benjamin Gavin Bizyak
9th Grade – Coleman DeMarcus Taylor
9th Grade Girls – McAllister Lauren Fisher
10th Grade – Graves Ian Jones
10th Grade Girls – Hawley Robin Gallagher
10th Grade – West Alex Hunter
11th Grade – Creecy MIke Boykins
11th Grade – West Cory Gensler

2013 – 2014 GRBC Bulldog Award Winners

Cheerleader – Culbreth Ikirah King
2nd Grade – Hyman Anthony Walters
3rd Grade – Oden Owen Eney
4th Grade – Spruill Dakota Gordon
5th Grade – Lanier Kiawuan Fletcher
6th Grade – Elliott Wesley Case
6th Grade – Hukins Jacob Hukins
7th Grade – Benjamin Jalen Benjamin
7th Grade Girls – Debnam Todd Burt
8th Grade Girls – McAllister Maliaka Kimmons
8th Grade – Abdullah Zach Newkirk
8th Grade – Davis Cory Marrow
9th Grade Girls – Hawley Madison Hawley
9th Grade – Thompson Noah Thompson
9th Grade – West Mike Okauru
10th Grade – Creecy Dexter Lawrence
10th Grade – West Juan Munoz
11th Grade Elite – Coleman Nick Johnson

 

 2011-2012 GRBC Bulldog Award Winners

Cheerleader – Culbreth Candace Brown
4th Grade – Hukins Vernon Fraley
4th Grade – Morris Marcus Elliot
5th Grade – Debnam Max Farthing
6th Grade – Abdullah Zack Newkirk
6th Grade – Parrish Evan Hrbek
7th Grade Girls – Walker Deja Fleming
7th Grade – Reed Alex Hunter
7th Grade – Thompson Ladji Samoura
8th Grade – Faison Kamone Best
8th Grade – Mattocks Stephon Hill
9th Grade – Burnette Quincy Jackson
10th Grade – Byrd Craig McDaniel
10th Grade – Davis Tavon Perry
11th Grade Girls – Solomon Amara Bell
11th Grade Elite – Coleman Devonte Graham

 

2010-2011 GRBC Bulldog Award Winners

3rd Grade – Morris David Butners III
4th Grade – Debnam Jon Anthony Johnson
5th Grade – Abdullah Tahj Riddick
6th Grade – Reed Thomas Allen
6th Grade – Hyman Keon McConnell
7th Grade – Mattocks Anthony Staton
8th Grade – Burnette Tyler Crowther
9th Grade Girls – Murphy Taisha Murphy
9th Grade – Davis Aaron Davis
9th Grade – Hicks Will Walker
10th Grade – Coleman IsaiahHicks
10th Grade – Brown Justin Morris
11th Grade – Davis Michael Taylor
11th Grade – Thompson Cameron Redd
11th Grade – Abdullah Marvin Wilson Jr.
11th Grade Girls – Solomon Kaleisha Moore
11th Grade – West Aaron Tate
Cheerleaders – Culbreth
Cheerleaders – Culbreth
Markayla Chavis
Christina Robinson

 

2009-2010 GRBC Bulldog Award Winners

9U Debnam John Anthony Johnson
10U Abdullah Kameron Edwards
12U West Davion Gulley
13U Girls – Murphy Taisha Murphy
13I Burnette Antonio Watson
14U Hicks Marcel Johnson
15U Coleman Carl McCray
15U Cochrane-Brown Joseph Cochrane-Brown
15U Sander Trey Peace
16U West Trevor West
16U Abdullah Nick Lennox
16U Thompson Dominique Reed
16U Lattimer Daniel Humphrey
17U Bryd Brandom Armwood
17U Parrish Leon Hargrove
17U Solomon Stacy Caroway
12U Cheerleaders – Culbreth Zaina Robinson
17U Cheerleaders – Culbreth Christina Robinson

2008-2009 GRBC Bulldog Award Winners

9U Abdullah Carleon Marritt
10u Williams Thayer Thomas
11U Mattocks Rico Williams
12U Burnette Julius Barnes
12U Mattocks Greyson Kelly
12U Girls – Murphy Pranaya Boru
13U Cochran-Brown Marquavious Johnson
14U Coleman Marcus Bryant
14U Grils – Johnson Kaleisha Moore
15U West Anthony Warren, Jr.
15U Abdullah Keysheen Hinton
15U Thompson Tevin Barnes
16U Solomon Shaquille Dance
16U Parrish Josh McClain
16U Finley Xavier Young
16U Girls – Massenburg Brittany Holloway
17U Williams Rashid Williams
17U Byrd Ronnie Frederick
17U Debnam DaRicco Jones
17U Girls – Johnson Melissa Thomas
Cheerleaders Taylor Gunn

2007-2008 GRBC Bulldog Award Winners

9U Darryl Meyers
10U Leroy Dillard
10U Burnette Chris Clemons
12U William Walker
13U Coleman Anton Gill
13U Fleming Brockston Blount
13U Sherrod Derick Williams
13U Johnson Derricka Lewis
13U Hill Charjon Frederick
14U West Shicee Moore
14U Dillard Daniel Harris
14U Abdullah Ahmad Abdullah
14U Thompson Jamal Avery
14U Hunter Courtney Darnley
15U Solomon Lamar Best
15U Parrish Demetrich Anderton
15U French Matt Finely
16U Debnam Jamere Wilkins
16U Massenburg Victoria Robertson
17U Williams Garius Adams
17U Byrd Demetrius Robinson
17U Johnson Porscha Armwood
Cheerleaders Olivia Skillen

2006-2007 GRBC Bulldog Award Winners

9U Thomas Simmons
10U Andrew Evans
10U Red Julius Barnes
11U William Walker
12U Queinton Ray
12U Red Justin Barnes
13U Denzel Ingram
13U Red Jamison Valentine
13U Girls Derrika Lewis
14U DeVonte Rakins
14U Red Emanuel McClain
15U McPhail Kirven
15U Girls Essence Chism
16U Stanley Okoye
16U Red Stacey Lucas
16U Girls Porsche Armwood
17U Savon Best
17U Red Antonio Moffit
19U Brock Young
Cheerleading Jasmine Banks

2005-2006 GRBC Bulldog Award Winners

9U Austin Burnette
10U Eric Thornton
11U Devonte Graham
12U Rayshawn King
12U Red Nate Graham
12U White Jan Jones
13U Moise Somadjagbi
14U William White
14U Red DeVonte Jones
15U Nicholas Debnam
15U Red Robert Edwards
15U White Carl Redd
16U Domarius Thomas
16U Girls Brittney Estes
17U Malcolm Jones
17U Red Christopher Lightner
19U McIntoshe Alcius
Cheerleaders Breanna Stewart

2004-2005 GRBC Bulldog Award Winners

10U Quentin Ray
11U Rodney Purvis
11U Red Steven Kiefer
11U White Ahmad Abdullah
12U Matthew Finley, Jr.
13U Lamar Best
14U Kenneth Kornegay
14U White Quinten Edmondson
15U Denise Murphy
15U Girls Amber Johnson
16U Tosh Hill
16U Red Isiah Tucker
16U Girls Shircola Powell
17U McInstoshe Alicus
17U Red Daryl Pardin
19U Nate Campbell
Cheerleaders Jalessa Hill

2003-2004 GRBC Bulldog Award Winners

10U Terry Henderson
10U Red Josh Corn
11U Bishop Daniels
12U Bradley Williams
12 Red Donovan Jackson
13U Jonathan Wall
14U Josh Seligson
14U Girls Chareya Smith
15U Jared Grady
15U Red Brock Young
16U BJ Williams
16U Red Josh Coley
16U Girls Monica Beck
17U Charles Baker
17U Red Bobby Buffalo
Cheerleaders Brittany Davis